O nás

Dobrotety vznikly v létě 2012 jako klub maminek, které chtěly pomáhat rodičům předčasně narozených miminek. O něco málo později, ale maminky začaly pomáhat všem dětem a rodinám v těžké životní situaci a snažily se zajistit jim účinnou a přímou pomoc.

 

Na začátku se maminky společně scházely a tvořily dárečky a přáníčka pro rodiče předčasně narozených miminek. Již v prosinci 2012 z tohoto „klubu“ vzniknul charitativní projekt „Dobrotety“ a byly vyhlášeny první materiální sbírky pro neonatologická oddělení v Praze, Plzni a Brně. V únoru 2013 se pomoc rozšířila také na kojenecké ústavy, dětské domovy, dětská oddělení nemocnic a azylové domy pro matky s dětmi po celé ČR. K tomuto rozšíření došlo především z toho důvodu, že spousta maminek, které se o nás dozvěděly, chtěly také pomáhat a nabízely nám oblečení a hračky po svých dětech. V březnu 2013 proběhla první předávání v kojeneckých ústavech, dětských domovech a podobných zařízeních. Pro onkologii Motol jsme získaly dar v podobě maňásků, hraček, dětských knih, stolních her a spousty pohádkových DVD. Od prosince 2013 jsme registrované jako občanské sdružení.

 

Začala fungovat také „přímá“ pomoc, tzn. pokud se nějaká maminka dostala do tíživé finanční situace, tak jsme pro její děti uspořádály materiální sbírku.

Nabízíme i spolupráci s psycholožkou, která maminkám předčasně narozeným dětí může pomoci vyrovnat se s nastalou situací.

 

Snažíme se pomáhat všude tam, kde je to potřeba, protože úsměv je tou nejkrásnější odměnou!

 

Stanovy občanského sdružení:

Stanovy.pdf

 

Výroční zprávy:

Výroční zpráva 2015.pdf

Výroční zpráva 2014.pdf