Anička Slováčková podporuje projekt 4D - Dobrotety dětem do dlaně

23. 1. 2018

Projekt 4D - dobrotety dětem do dlaně pomáhá především rodičům a jejich předčasně narozeným dětem.
Dobrotety, z.s. měly možnost se představit na koncertu, který byl věnován oslavám 75.narozenin Karla Vágnera v Lucerně v roce 2017. S Aničkou Slováčkovou jsme se setkaly poprvé tam.

Díky jejímu nadšení a podpoře se nám podařilo zorganizovat dvě krásná setkání s našimi partnery, dětmi, rodinami a předat sponzorské dary do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

První se uskutečnilo v Tongu v Hradci Králové v červnu a bylo se na co dívat.  Poslouchat Aničku Slováčkovou během jejího krátkého benefičního vystoupení bylo úchvatné.
Programu a předání daru se zúčastnili partneři Dobrotet a projektu 4D - Dobrotety dětem do dlaně - majitelka Zábavního rodinného parku Tongo paní PaeDr.Stuchlíková, zástupci Dětské kliniky FNHK , náměstkyně primátora paní Ing. Maclová a celou akci zdokumentovali profesionální fotografové JG FOTO.
Předali jsme 100 prostěradel do inkubátorů pro neonatologické oddělení Dětské kliniky FNHK od Mamitati.
Všechny fotografie jsou ke shlédnutí zde.

Doba adventu v roce 2017 potěšila všechny příznivce The Primes a Aničky Slováčkové.
Adventní koncert se uskutečnil u příležitosti dernisáže výstavy "Křehké životy" tj. fotografií dětí, které jsme jako Dobrotety vyfotografovaly se souhlasem rodičů při návštěvách a setkáních Dobrotet ve FNHK.
Koncert se uskutečnil se zvláštní podporou a díky partnerství s VOŠ a SZŠ  v Hradci Králové, v aule této školy.
Atmosféra byla okouzlující, repertoár skupiny The Primes obsahoval vánoční písně i originální písně a skladby, které složili členové skupiny. V průběhu koncertu zazněly i písně od Vokální Harmonie Hradec Králové. Tento sbor s námi koncert spolupořádal již potřetí.
Program koncertu jsme zpestřily aukcí panenek.
První panenku ozdobila paní Ing. Maclová a byla zakoupena pro ZŠ Kosičky, ředitelkou školy.
Druhé dvě panenky, které ozdobila a přivezla z Prahy Anička Slováčková věnoval výherce aukce dětem z dětského domova v Holicích.
Koncertu se zúčastnili zástupce a děti z organizací:  DD Holice,  DDRS Hradec Králové, Dětské kliniky FNHK - její přednostka a staniční sestry z oddělení, kterým pomáháme, DD Nechanice a rodiny, které se ocitly v nouzi a kterým pomáháme v součinnosti s MÚ v Novém Bydžově.
Darovaly jsme zavinovačky, které ušila dobrovolnice paní Mirka Balounová, dále 50 prostěradel a NEOBED dek do inkubátorů.
Dar pro DD Holice věnovali dárci ve sbírce, oblečení přivezla Anička Slováčková, která spolupořádala sbírku pro děti v Praze.
Dar pro DD Nechanice zajistilo SDH z Vysoké nad Labem a již druhým rokem se jednalo o sbírku produktů a potravin, které jsou obvykle potřeba k pečení vánočního cukroví.
Koncert se vydařil a  navázal na rozjetou spolupráci s Aničkou Slováčkovou. Všechny aktivity jsme pořádaly i díky financím získaným z projektu ČSOB pomáhá regionům. Krátký spot Dobrotet Královéhradeckého kraje a podrobnosti najdete zde.

Děkujeme všem, kteří přispěly a těšíme se na Vás na všechny při dalších společných aktivitách v tomto roce.

Fotografie z Vánočního koncertu ke shlédnutí zde.