Tereza Vágnerová a Dobrotety

31. 3. 2017

První setkání se slečnou Terezou Vágnerovou bylo při předání českého patentu  NEOBED pelíšků, kterého se ujala společně se sestrou Bárou. Pelíšky jsme nakoupily z výtěžku akce  "Den obce Lodín", jehož hlavní hvězdou byl světoznámý rybář Jakub Vágner.

Sestry Vágnerovy se seznámily s činností oddělení neonatologie Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové a vyjádřily ochotu podpořit svou účastí oslavy Světového dne předčasně narozených dětí v Hradci Králové. Všechny fotografie z předání Neobed pelíšků v roce 2016 můžete shlédnout zde.

Akce k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí se konala v rodinném zábavním parku Tongo Hradec Králové.

Výtěžek z této akce a oslav 5. výročí založení rodinného zábavního parku Tongo, při nichž Tereza Vágnerová také zazpívala, jsme využily k nákupu NEOBED dek pro neonatologii ve FNHK. Jak jsme všichni slavili, se podívejte zde.

Neobed deky slečna Tereza Vágnerová předala společně se zástupci Tongo a Dobrotet v lednu 2017, fotogalerie z předávání zde.

V rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí a 5. výročí zábavního rodinného parku Tongo jsme umístily také ukázku z výstavy  "Křehké životy". 

Tato ukázka zaujala slečnu Vágnerovou natolik, že souhlasila a zúčastnila se vernisáže výstavy "Křehké životy" ve vstupní hale Krajského úřadu v Hradci Králové 2. února 2017 a zároveň se stala patronkou této výstavy.

Odměnou za tato krásná setkání nám byl nejenom dobrý pocit z toho, že jsme opět mohly přispět ke zlepšení péče o předčasně narozené děti ve FNHK, ale i pozvání na oslavy a narozeninový koncert Karla Vágnera v Lucerně 20. 3. 2017.

"Hej mistře basů"... název koncertu evokuje myšlenku a slovní spojení "Hej mistře dobrých srdcí". Plný sál a plejáda známých zpěváků - to všechno jsme mohly sledovat zpovzdálí a nasávat atmosféru, která přispěla k získání nových kontaktů a možnosti představit náš spolek širší veřejnosti.

Každý dobrovolník - dobroteta - pomáhá svým srdcem. To srdce je nejen v logu Dobrotet, ale bije pro kohokoliv, kdo potřebuje pomoc. Svým dílem přispěla i slečna Tereza Vágnerová a my ji za to s upřímností, kterou projevila k naší činnosti, děkujeme.

Je pro nás pocta, že naše srdce bijí stejně a těšíme se na shledání na slavnostní vernisáži výstavy "Křehké životy" 27. dubna 2017 na Univerzitě Hradec Králové.

Dobrotety Královéhradeckého kraje