Palestra Kbelská 10

23. 9. 2015

Letos v březnu se konal již 29. ročník tradičně prvního desetikilometrového běžeckého závodu tzv. „otvíráku sezóny“ PALESTRA KBELSKÁ 10.

Závod je součástí seriálu „Mizuno Running Cup“, jednoho z největších silničních běžeckých pohárů v ČR, který jej zároveň zahajuje. Je také hostujícím závodem seriálu „Tři pro zdraví“ a patří do něho i běh na 5 km a dětské závody na samostatné trati, kterých se letos zúčastnilo 113 dětí.

Novinkou roku 2015 bylo, že se „Desítka“ pořádala na zcela uzavřené trati. Mimo jiné byl připraven velký doprovodný program včetně autogramiády Petra Koukala, Ondřeje Synka a Martina Macíka. Tento rok závod také doprovázel rekordní počet zúčastněných běžců, konkrétně 1.700 a vyprodán byl již více než 3 týdny před samotným zahájením. Závodu se také zúčastnila řada známých osobností, jakými jsou např. již výše jmenovaní Ondřej Synek, Petr Koukal, Martin Macík, ale také Zuzana Baudyšová, Josef Melen a mnoho dalších. Pravidelným moderátorem byl všem dobře známý Štěpán Škorpil.

Dobrotety, jako patron závodu a hlavní charitativní partner dětských běhů, připravily tvůrčí dílnu. Navíc jsme v den závodu vybraly cca 3.300,- na podporu našeho projektu.

Pro vítěze závodu byla připravena velká spousta hodnotných cen, přičemž vítězi byli všichni zúčastnění, a to zejména proto, že podpořili dobrou věc.

Na další, již 30. ročník Palestra Kbelské desítky se můžete těšit tradičně první březnovou sobotu, tedy 5. března 2016.