Dar pro Nemocnici Rychnov nad Kněžnou - Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

1. 9. 2015
Jak je to úsloví? Do roka a do dne.....................A je to tady, druhá polovina daru je úspěšně předána. A zvládly jsme to díky pomoci paní Voborníkové do měsíce. Paní Voborníková také zařídila účast paní Bc. Rohrové z Rychnovského deníku, která nejen zajistila fotodokumentaci, ale článek nám i přeposlala.
25.8. jsme tedy přijely do Rychnova - předcházelo tomu úsilí a hlavně skvělá spolupráce s paní Jaroslavou Bričovou, která se ujala koordinování sbírky pro tuto nemocnici. Musím přiznat, že velkou zásluhu na kolekci darů - především oblečení, má také naše dobroteta Jana Novotná z Hradce Králové, která nashromáždila novorozenecké oblečení od maminek.
Děkujeme i paní Haně Flídrové - Pedigové babičce a její rodině za dary - hračky a zavinovačky, z kterých byla vrchní sestra paní Pichterová nadšená.
Pověst rychnovské nemocnice je velmi dobrá i mezi dulami, s kterými jsme v kontaktu. Máme radost, že můžeme maminkám ve FNHK v rámci našeho volnočasového programu toto sdělit, utvrdit je v tom, že miminka nad 2000 gramů jsou v této nemocnici nadmíru spokojená a jsou tu: "na dopečení" ve správných rukou. Lékařce dětského oddělení jsme v krátkosti představily Dobrotety a i jí zaujaly nádherné čepičky, pletené bačkůrky i dečky. Společně s paní Bričovou a sestřičkami vyladily detaily.
Na základě rozhovoru s vrchní sestrou, již nyní víme, že bude na jejich seznamu přání jeden pelíšek neboli hnízdečko, které využívají k rehabilitačním účelům. Velmi nás tedy těší, že budeme moci díky aktivitám Dobrotet v Náchodě v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí toto přání splnit. A to především v souvislosti s tím, že obě nemocnice spadají do jedné akciové společnosti.  
Děkujeme paní Markétě Bohatové, Markétě Capkové, Michaele Krušinové, Jaroslavu Kučerovi a dalším dárcům za dary.
Těšíme se na opětovné setkání, kdy už nyní víme, že nás čeká vřelé přijetí, možná opět růže...........(už vím, že je paní Voborníková kupuje v Náchodě a věřím, že se příště dozvím kde) a hlavně ocenění naší činnosti od lidí, kterých si nesmírně vážíme a obdivujeme je a to od zdravotních sester a lékařů, kteří věnují každou svou vteřinu zdraví někoho jiného..................v tomto případě našich dětí!
Děkujeme.
Dobroteta Eva Kolářová
 
Fotogalerie z předávání k nahlédnutí zde.