Dar pro oblastní nemocnici Náchod

25. 8. 2015

Síťování a navazování spolupráce s ostatními nemocnicemi je prioritou pro výborné fungování našeho "Volnočasového programu pro maminky nedonošených dětí" na oddělení matek ve FNHK. Vzhledem k tomu, že fakultní nemocnice je spádová pro riziková těhotenství tak se do Hradce Králové mohou dostat maminky z celých východních čech tj. i z Náchoda.

Naše cesta do oblastní nemocnice Náchod a.s. začala před měsícem, kdy jsme kontaktovaly vrchní sestru Matoušovou, která nás odkázala přímo na paní Voborníkovou, vedoucí úseku infocentra, kde jsme se dozvěděly, jak prezentovat naši výzvu pro nemocnici na sociálních sítích a hlavně co dětské oddělení přivítá jako dar.
Vzhledem k tomu, že jsme dar shromáždily dle přání sester, kde jsme polovinu daru již měly k dispozici z darů od maminek z hradecka, rozhodly jsme se zapojit i maminky z Náchoda.
Paní Šárka Dušková nám v této záležitosti pomohla významnou měrou a zapojila i místní pošťačku. Dar se nám podařilo zkompletovat do měsíce a na základě dohody s paní Voborníkovou jsme dorazily do Náchoda 28.7.2015. Původně jsme měly zahrnout do daru i nemocnici Rychnov nad Kněžnou s tím, že by si přijeli do Náchoda z tamní porodnice, ale vzhledem k dovoleným druhou polovinu daru předáme až koncem srpna.
Přivítání se nám dostalo opravdu vřelého, květiny od pana ředitele a primáře. I přesto jak jsme se dozvěděly od pana ředitele, že ještě před měsícem nevěděl kdo Dobrotety jsou a že existují.  Uvítání od sester na nově zrekonstruovaném dětském oddělení nemocnice a hlavně nadšené reakce od vrchní sestry Matoušové, která nadšeně přitakávala, když jsme se zmínily o tom, že umíme ušít přehozy na inkubátory a další potřebné nezbytnosti nutné k provozu.  
Oblastní nemocnice Náchod a.s. disponuje 3 inkubátory a oddělením pro nedonošené děti, které váží více jak 2000g, tj. pro maminky, které se s nimi vrací z FNHK domů. 
Oblastní nemocnice Náchod a.s. má své pracovníky kteří se starají o maminky v rizikové poradně i skvělou laktační poradkyni, která dokáže poradit i v této oblasti. 
Do oblastní nemocnice Náchod a.s. se vrátíme s přehozy na inkubátory a zavinovačkami, které našijeme nebo pořídíme od sponzorů nebo od maminek, protože nás rádi uvidí.
Děkujeme Pavlíně Lukačevičové, Lence Papírníkové, Veronice Pithart, Markétě Valešové, Alušce Buřičové a samozřejmě v neposlední řadě Monice Komůrkové, která vlastně zprostředkovala náš první kontakt s nemocnicí a sestrami.
 
Těšíme se naviděnou a děkujeme za vřelé přijetí.
 
Článek na webu Oblastní nemocnice Náchod najdete zde
 
Dobroteta Eva