Fakultní nemocnice Hradec Králové - sbírka plyšáků

2. 8. 2015

Rozdávat radost ..............se srdcem na dlani

Naše činnost a spolupráce s Fakultní nemocnicí Hradec Králové je všestranná. Význam hraje i to, že nasloucháme, stejně tak jako veškerý personál a představitelé nemocnice nám. 
 
Paní Simona Hlavatá vede mateřské centrum Hopsáček v Náchodě už dlouho a protože jsme v kontaktu tak pouhá zmínka, že na dětské klinice přivítají plyšové hračky se jí zalíbila, protože již hračky do FNHK přivezla vícekrát i sama.
Jak je vidět na fotkách maminky, které centrum navštěvují, berou jejich výzvy opravdu svědomitě, protože i přesto, nebo právě protože jsou prázdniny tak se podařilo shromáždit velké množství hraček. 
Až do úterý 28.7. byl náš kontakt pouze elektronický, ale protože jsme se sešly, měly jsme možnost prohovořit budoucí reálnou spolupráci, která může pomoci nám všem se srdcem na dlani. 
 
 
Elektronická pošta dělá zázraky, a v momentu, kdy se mi v mailu objevila zpráva od paní Lhotové z firmy www.dimatex.cz jsem zajásala. Reagovala na sbírku v MC Hopsáček a potvrdila, že mohou darovat také plyšové hračky nemocným dětem.
 
Předání 30.7. proběhlo v rychlosti, jak je naším zvykem, abychom nenarušily provoz kliniky a práci vrchní sestry paní Bc. Jitky Novákové a v příjemné atmosféře, jako obvykle. 
Plyšové hračky dle jejích slov: "Udělají radost nemocným dětem, které jsou na odděleních. My je vypereme a necháváme jim je domů. Mají z nich obrovskou radost. Další z hraček dáváme dětem při standardních zákrocích, např. po odběrech krve atd., kdy si samozřejmě hračku odnesou také domů."
 
Tentokrát jsem na předání vzala svoje dvě dcery, které  již chápou vzhledem k jejich věku, i to o čem vlastně Dobrotety jsou. Když se mojí 4,5-leté dcery  vrchní sestra ptala jestli také darovala plyšáka a ona jen zakroutila hlavou a nechtěla pustit svoje nové kamarády, které dostala kvůli focení a když jsem viděla v těch očích prosbu "Mami udělej něco abych si je mohla vzít a přidat je k mým doma" - jak trefně označila vrchní, že jich má jistě tolik, že se ani nevejde do postele a dodala  " ty hračky jsou pro nemocné dětičky, které tu v nemocnici léčíme, víš? " okamžitě noví kamarádi putovali k ostatním se slovy: "tak dobře".  V tu chvíli jsem si uvědomila, že ví jakou radost budou mít děti, které je dostanou a proč vlastně jim je nechává. 
 
Děkuji všem maminkám z Náchoda a paní Lhotové z Dimatexu za krásný dar a těším se, že před Vánoci opět uděláme radost.
 
P.S. snad se zapojí i druhá dcera 1,5letá, která se dnešního předání zúčastnila jen jako pozorovatelka v uctivé vzdálenosti.
 
Dobroteta Eva Kolářová