Sbírka klubíček a zbytků látek

3. 7. 2015

Tento rok v březnu jsme v Královéhradeckém kraji vyhlásily sbírku klubíček a zbytků látek. Požádaly jsme veřejnost o klubíčka všech barev a látky všech motivů, s tím že upřednostňujeme nekousavé materiály.

 

Sbírka byla odstartována prvním příspěvkem od paní Zuzany Skalové a výplní od paní Hany Jarošové, látky s dětskými motivy a vlnu poskytla i paní Irena Mullerová. Díky naší dobrotetě Pedigové babičce Hance Flídrové (https://www.facebook.com/groups/hanysek62/?fref=ts) jsme získaly mnoho látek i velkých rozměrů, za což děkujeme všem jejím hodným příznivcům.

 

Do sbírky se zapojily i knihovnice z Urbanické brázdy – knihovny v Dobřenicích, Libčan, Roudnice a Hradce Králové - pobočky Nový Hradec. Především díky aktivitě paní Dany Kolářové – knihovnice z Dobřenic a žen z Roudnice, o nichž jsme psaly již v článku Roudnické ženy s velkým srdcem http://www.dobrotety.cz/aktuality/148-roudnicke-zeny-s-velkym-srdcem/ jsme 5.5. mohly převzít početnou sbírku, která se v knihovnách nashromáždila.

 

4.6. jsme zavítaly i do další knihovny v Josefově, kde nám předala dary knihovnice Martina Sílová a to od čtenářů městské knihovny Jaroměř http://www.knihovnajaromer.wbs.cz a od čtenářů dalších 2 poboček městské knihovny – Zavadilka http://www.knihovnazavadilka.wbs.cz a Josefov http://www.knihovnajosefov.wbs.cz. Zároveň jsme i převzaly krabici pletených oblečků pro nedonošená miminka od teréňaček z Jaroměře – Josefova (https://www.facebook.com/terenacky.jaromerjosefov?fref=ts) Sbírku přebírala i má dcera Eliška, která se narodila v 28. týdnu a její fotografie byly použity na našem letáčku vyhlášené sbírky.

 

Obdržely jsme i několik sponzorských darů od firem.

 

Velký dík patří za zbytky látek společnosti Jizerka - Textil s. r. o. - www.jizerka-textil.cz, za různé příze, zbytky látek a také i povlečení s drobnou vadou obchodu Pletací příze - SDS s.r.o. http://www.pletaciprize.cz/, za kusy damašků PAPILLONS a.s. www.papillons.cz, za klubka vlny paní Martině Jinkové z obchodu Vlník http://www.vlnik.cz/ a za další zbytky pletací příze i obchodu Klubíčka u rybníčka www.klubickaurybnicka.cz.

 

Klubíčka využijeme nejen při pletení čepiček, bačkůrek a svetýrků pro nedonošené děti z Fakultní nemocnice Hradec Králové, ale i k výrobě dárečků pro maminky předčasně narozených dětí a zároveň pro handmade výrobky určené k prodeji. Výtěžkem z prodeje pak přispíváme na koupi potřebného pro organizace, kterým v našem kraji pomáháme.

 

Většinu látek jsme využily při ušití daru pro Fakultní nemocnici Hradec Králové, který jsme předávaly již 20.5.2015. Článek z předávání najdete zde. Kousky látek využijeme také opět pro výrobu zboží k prodeji.

 

Všem dárcům mnohokrát děkujeme !

 

Sbírka stále probíhá a pokud chcete přispět, můžete se obracet na email veronika.stofanakova@dobrotety.cz nebo na email hlavní dobrotety pro Královéhradecký kraj eva.kolarova@dobrotety.cz.

 

DĚKUJEME.

Dobroteta Veronika