Roudnické ženy s velkým srdcem

9. 6. 2015

V březnu letošního roku jsme požádaly knihovnice mikroregionu urbanická brázda http://citarnicka.blog.cz/, do kterého patří 12 obcí mezi mimi i obec Roudnice, o vyhlášení sbírky klubek a látek. Tento materiál využíváme na výrobu dárečků pro maminky nedonošených miminek a zároveň pro handmade výrobky určené k prodeji. Výtěžkem z prodeje pak přispíváme na koupi potřebného pro organizace, kterým v našem kraji pomáháme.

Setkaly jsme se nejenom s pochopením, ale i s obrovským zájmem.

5.5.2015 se sbírka předávala a to právě v roudnické knihovně.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.883213601738285&type=1

Roudničtí čtenáři se jali k činu, a proto jsme měly možnost přebrat sbírku od nich již tak brzo a díky jejich zásluze sbírka pokračuje přes prázdniny dál i v jiných obcích. 

Z darovaného materiálu byly vytvořeny výrobky do Dětského denního rehabilitačního stacionáře v Hradci Králové, kam zavítáme 23.6.a zároveň výrobky, které budeme prodávat 13.6 na akci Hurá prázdniny v Hradci Králové a na trzích ve Vánovicích 27.6.

Spolek roudnické ženy http://www.obecroudnice.cz/83-spolek-roudnicke-zeny.php, který vede paní Martina Kopřivová se sbírky účastnil také, a v den předání jsme měly možnost dohodnout se s paní předsedkyní na další spolupráci. Pozvání, které jsem obdržela mě potěšilo, protože jsem dostala příležitost  představit činnost našeho sdružení na schůzi spolku 18.5.2015

Dovedete si představit moje překvapení, když jsem dorazila na schůzi a paní Kopřivová a všechny ženy kolem stolu se chystaly předat nám dobrotetám dar k prodeji. Jednalo se o nádherné košíčky z pedigu, které vlastnoručně napletly a sdělily mi, že toto je teprve začátek!

Ženy se totiž dohodly, že budou podporovat naše sdružení v průběhu celého roku. Darují nám výtěžek z akce "Ukončení prázdnin" v srpnu, budou pro nás vyrábět výrobky z fima a navíc sama paní Kopřivová pomohla účastí na dobrotetích dílničkách 31.5. https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.882018068524505&type=1

V Královéhradeckém kraji se nyní zaměřujeme převážně na program návštěv maminek předčasně narozených dětí ve spolupráci s www.ops.cz  a plánujeme maminkám předávat dárečky v krabičkách.  Paní Kopřivová proto navrhla, že o prázdninách uspořádá krásnou dílničku, "výroba a zdobení krabiček pro maminky nedonošených dětí" přímo v Roudnici. 

Jsem nesmírně hrdá na to, že známe tak skvělé ženy - matky, které nás v tomto úsilí zpříjemnit pobyt maminek nedoušků ve Fakultní nemocnici Hradec Králové podporují. 

Obec Roudnice má 536 obyvatel. Není to mnoho, když se ale podíváte znovu na fotografie sbírky, kterou shromáždili a na výrobky, které vyrobily tamní ženy, řeknete si se mnou:

Obec Roudnice má ženy s velkým srdcem........................

DĚKUJEME!