Dobré tety v AD Jičín

31. 5. 2015

Celý tento příběh začal tím, že jsem do skupiny Dobrotet z našeho kraje přizvala paní Renatu Němcovou z Lázní Bělohradu a řešily jsme spolu, zda bychom mohly pomáhat také v jejím okolí. A najednou, po chvíli přemýšlení, tu byl návrh pomáhat Azylovému domu v Jičíně.

Další osoba doplnila náš tým, a to paní Milada Havlíčková, a tým pro první návštěvu azylového domu byl na světě. Dobré tety svůj úkol zvládly na jedničku -  podívejte se na fotky, co se těm dvěma podařilo nashromáždit za tak krátkou dobu.Rády bychom tedy poděkovaly: Monice Komůrkové, v pytlích to bohužel není vidět, ale je tam nádherné oblečení z její sbírky. Pozor, vyžehlené a vyprané od paní Milady. Paní Kláře Krejsové a Romaně Horní  také za oblečení. Plyšové hračky darovala paní Monika Zadrobílková z darů od maminek z Hradce Králové a okolí. Barbora Halamková a její kamarádka předaly dar - chrastítka, hračky pro malé děti, a paní Květa Chourová zase darovala skládačky a leporela pro děti větší. Milada Havlíčková a Renata Němcová nakoupily ze svého potřebné věci jako trvanlivé potraviny a drogerii, a už jsme mohly plánovat předání.

Rozhodly jsme se předávat v sobotu 30. 5., což bylo symbolické datum, neboť ve většině měst probíhaly oslavy dne dětí. Jak jinak ho oslavit, než předat dary dětem. V azylovém domě mají jen jeden volný byt ze 4 - připravený k nastěhování maminek s dětmi - ne rodin, na to jsme byly upozorněny. Maminky zůstávají v domě rok, a pokud se jim, některým i dříve, podaří najít práci, postavit se takzvaně na vlastní nohy, opouští dům i dříve. Azylový dům je krásně vyzdoben, aby se maminky s dětmi cítily dobře. Úsměvy paní ředitelky pak hovoří za vše.

Obrovsky si vážíme nasazení a nadšení našeho týmu z Jičína a také Moniky Komůrkové, která si vzala den dovolené, aby všechno oblečení, hračky atd. dovezla.

Paní Pešková ještě není členkou Dobrotet, ale pracuje v Tongu v Hradci Králové. Oslovily jsme ji, potažmo Tongo, s žádostí o dar do tomboly na karneval a módní přehlídku. Díky tomu, že nám lístky zbyly, rozhodly jsme se je darovat dětem, kterým v našem kraji pomáháme.První šestici volných vstupenek do www.tongohradec.cz jsme předaly paní ředitelce, která je převzala s nadšením. Stanou se tak výbornou odměnou všem za práci ve školním roce, a zároveň je to dobrý tip na výlet o prázdninách.Děkujeme všem a těšíme se na další předávání. Sejdeme se znovu pod stromem splněných přání.

Celou fotogalerii z předávání najdete zde. Dobroteta Eva Kolářová