Dobrotety maminkám aneb II. ročník májové přehlídky

23. 5. 2015

Dobrotety v Královéhradeckém kraji pomáhají dětem a maminkám. A právě pro maminky jsme uspořádaly i módní přehlídku Galerie Jadine s představením našeho partnera Kadeřnického salónu Déjà vu, který všem modelkám vytvořil nádherné účesy.

Maminky byly u všeho. Hanka Flídrová - maminka a naše pedigová babička, která za odměnu za její nádherný a ze srdce našitý dar pro Fakultní nemocnici Hradec Králové a tamních 6 oddělení prošla proměnou kosmetičky Kristýny Křenové a zručných rukou kadeřníka Radka.

Bohužel druhá maminka, která měla přijít na proměnu onemocněla, ale jistě dokončení proměny využije v salonu.

Dobré tety - maminky se sešly poprvé také jako tým a až na dvě, které maminky nejsou a dva, kteří ani být nemohou, probrali strategii, představili jsme se navzájem a hlavně jsme si ujasnili, že pomoc maminkám nedonošených miminek je pro nás priorita.

Paní Lucie Podhrázská Dušková také maminka, dula přednášela o svém povolání zdravotním sestrám z dětské kliniky, které se také dostavily a i ostatním maminkám, které si odběhly od roztříděné vlny, kterou jsme měly ze sbírky knihovnic Urbanické brázdy. Z této vlny vzniknou další výrobky, čepičky, nebo podložky.

Veronika  Havlínová, naše dobrá teta s talentem, se s námi pobavila u zumby a jako opět s nadšením cvičila a tančila.

Paní Nováková, majitelka Galerie Jadine , a jejích 5 modelek předvedly modely českých návrhářek (Kateřiny Hornychové - Baliharové, Zuzany Štěpánkové, Ireny Šimkové a Ivany Příhodové) a přislíbily účast na akci při příležitosti oslav Světového dne předčasně narozených dětí 16.11. v malém sále Adalbertina v Hradci Králové.

Díky tombole, do které se nám podařilo sehnat i prvotinu módní návrhářky Jany Drábkové, vstupenky do Tonga v Hradci Králové a další ceny, se nám podařilo vybrat 2000,-Kč, které věnujeme na nákup odsávaček na oddělení neonatologie ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Děkujeme všem sponzorům, kteří věnovali dárky do tomboly – vizážistce a kosmetické poradkyni Janě Popelkové, studiu Dotek duhy za dárkový poukaz na masáž zad a šíje, solné jeskyni E-Medispa, kavárně U Čertíka, kadeřnickému salonu Déjà vu, kavárně Cona Coffee, Kateřině Souhradové za poukaz na kresbu dle fotografie, Kláře Havlové za poukaz na strollering, Galerii Jadine za hedvábné šálky, rodinnému zábavnému parku Tongo, za obrazy paní Janě Drábkové a paní Tereze Papouškové a za další dárky Monice Komůrkové, Máje Janouchové, panu Koubovi a Hance Flídrové.

Dary pro účinkující poskytla firma Rakytník Cvrček a měly jsme možnost poznat i našeho nového sponzora agenturu Cowboys Service www.rodeo.cz , kterého zastupovala paní Mojžíšová, a s kterým máme slíbenou spolupráci - návštěvu našich azylových domů a dětských domovů v září s jejich pojízdnou farmou.

Objektivně řečeno účast nebyla valná, protože nás všechny zaskočil fakt, že byl prodloužený víkend, ale i přesto musím říci, že vidět se navzájem, společně zjistit, že nadšených dobrotet je stále víc, a dobrostrýců také, tak to je fajn. Opravdu nám to prospělo, a hlavním výsledkem je to, že se směle můžeme pustit do dalších akcí, protože už máme profesionální základnu, koordinátorku, rádce a spolupracovníky, kteří s námi budou spolupracovat právě protože jsme takoví jací jsme......

Neměla bych zapomenout, že příležitost setkání jsme využily i pro setkání rodin, které odletěly do Itálie za sluncem a mořem. Protože pomáháme maminkám, tak jsme se spojily a pomohly jim a jejich dětem s chronickými nemocemi dýchacích cest uskutečnit sen a odletět do slunné Itálie. 

POmáháme maminkám, pomáháme dětem, a především dětem které se narodily o něco dříve než měly ..............každá akce i s malou návštěvností je příjemná i tím, že máme možnost se setkat mezi sebou, posílit elán a dodat energii a ještě se přitom pěkně pobavit.

Děkujeme všem, kteří přišli a kteří nás podporují.

Celou fotogalerii najdete zde

Dobroteta Eva Kolářová